Perşembe, Ocak 21, 2021
No menu items!

MAFSAD’TA Fotoğraf Sunumları

Okumalısınız

Hatayspor:1 Yeni Malatyaspor:2 Hatay’dan 3 Puanla Dönüyoruz

Süper Lig’in 20. haftasında A. Hatayspor, sahasında Yeni Malatyaspor’u ağırladı. A. Hatayspor, rakibine 1-2 mağlup oldu. Hatayspor: Akın Alkan, Mesut...

Kış Lastiği Denetimine Ağırlık

Ticari araçlarda 1 Aralık’ta başlayan ve 1 Nisan’da sona erecek olan kış lastiği zorunluluğu konusunda polisler denetimlerini sıklaştırdı. Karlı...

Uyuşturucu Operasyonu: 14 Gözaltı

Malatya’da düzenlenen uyuşturucu tacirlerine yönelik düzenlenen operasyonda 14 kişi gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre, Malatya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele...

Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığınca finanse edilen Yerel STK’lar Hibe Programı kapsamında MAFSAD tarafından yürütülen, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu tarafından da desteklenen  “Gel Katıl Bize” adlı AB Projesi çerçevesinde fotoğraf sunum söyleşileri devam edildiği belirtildi. Dernekten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

MAFSAD’ın bu ay ki konukları fotoğraf sanatçıları Leyla Emektar ve Faik Kaplan olacak. 17 Mayıs 2019 Cuma günü saat 12.30’da İnönü Üniversitesi kütüphane seminer salonunda, yine aynı tarihte akşam saat 21.00’de de MAFSAD dernek merkezinde gerçekleştirilecek sunumlar için şimdiden yerinizi ayırtın.

Leyla Emektar Kimdir?

1972 yılında Adana’da dünyaya gelen Leyla Emektar, Çukurova Üniversitesi Resim Bölümü mezunu. Fotoğraf dernekleri ve fotoğraf grupları için sunumlar yapmakta ve eğitimler vermekte olan sanatçı, Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP) tarafından 2012 yılında AFIAP, 2014 yılında EFIAP ünvanını almaya hak kazanmıştır.

2014 yılında Global Photographıc Union (Küresel Fotoğraf Birliği) tarafından GPU CR2 ünvanı verilmiştir. Eserleri, ulusal ve uluslararası yarışmalarda 150‘den fazla ödüle layık görülmüştür.

2013 yılında ABD California Dijital Sanatlar Müzesi tarafından eserlerine Yıldız Sanat Ödülü (Stellar Art Awards) verilmiş ve bir eseri Portekiz’de bulunan Ovar Museum’a alınmıştır.

2010-2012 ve 2014 yıllarında üst üste 3 kez Devlet Fotoğraf Yarışması’nda creative fotoğraf alanında, başarı ödülü almıştır.

2015 yılında UNESCO ve Chine HPA (Humanıty Photo Awards) tarafından ortak düzenlenen belgesel portfolyo yarışmasında başarılı bulunarak, Çin’e davet edilmiştir.

Avusturya’da yapılan “The Alfred Fried Photography Award” fotoğraf yarışmasını kazanarak Dünya Barış Fotoğraf Ödülleri Töreni’ne davet edilmiş ve dünyada, 2016 yılı Barış Fotoğraf Ödülleri’ne layık görülen beş fotoğrafçıdan birisi olmuş ve eseri kalıcı olarak Avusturya Parlamento Müzesi’ne alınmıştır.

2016 yılında İtalya Siena’da düzenlenen Uluslararası Fotoğraf Festivali’nde, 127 ülke ve 45.000 fotoğraf arasından, seyahat kategorisinde, birincilik ödülünü almaya hak kazandığı için İtalya’ya davet edilmiş ve “Altın Pangea” ödülünü Türkiye’ye getirmiştir.

2016 yılında Birleşik Arap Emirliklerinde Hamdan Bin Muhammed Bin Rashid Al Maktoum’un Dubai’de düzenlediği HİPA yarışmasında creative alanında dereceye girerek Dubai’ye davet edilmiştir.

Çeşitli ulusal ve uluslararası fotoğraf festivallerine, kişisel ve karma sergiler ile katılmaktadır. Ulusal ve uluslararası çeşitli fotoğraf yarışmalarında jüri üyelikleri yapmaktadır. Yaratıcı (creative) fotoğraf çalışmalarına devam eden Sanatçı, evli ve iki çocuk annesidir.

Faik Kaplan Kimdir?

Faik Kaplan Bursalı bir işadamı. Yaklaşık 20 yıldır eli deklanşörde. Fotoğrafı, bir anlatım dili olarak kullanıp, sosyal sorumluluk projeleri üretiyor.  İnsan merkezli bir yaşamı olduğunu belirten Kaplan,  hümanist ilkeler doğrultusunda ürettiği bu projelerinin toplumda farkındalık yaratmaya yönelik olduğunu belirtiyor. Birçok fotoğraf derneğinin davetlisi olarak projelerini toplumla buluşturmaya çalışan Fotoğraf Sanatçısı Faik Kaplan Çocuk Gelinler,  Ölüm Bizi Ayırana Kadar ve EngelİZ adlı önemli fotoğraf ve kısa film projelerine imza attı. Çocuk Gelinler Projesi 19’uncu Altın Kamera Fotoğraf Yarışmasında birinci seçildi.

Etkinliğe katılım ücretsizdir.

İlan

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İlan

Genel Haberler

Hatayspor:1 Yeni Malatyaspor:2 Hatay’dan 3 Puanla Dönüyoruz

Süper Lig’in 20. haftasında A. Hatayspor, sahasında Yeni Malatyaspor’u ağırladı. A. Hatayspor, rakibine 1-2 mağlup oldu. Hatayspor: Akın Alkan, Mesut...
İlan

Buna Benzer Diğer Haberler

İlan