Pazartesi, Ocak 18, 2021
No menu items!

Vergi Mükelleflerinin Borçları Yeniden Yapılandırılacak… işte Detaylar

Okumalısınız

Yeni Malatyaspor’da Ayrılık

Yeni Malatyaspor'dan açıklama. Yeni Malatyaspor sosyal medya üzerinden Christian Cueva ile yollarını Ayırdığını açıkladı. İşte o açıklama: Kulübümüz ve Christian Cueva arasında...

Malatya’da İş Adamı Banyoda Ölü Bulundu

Malatya´da karbonmonoksit zehirlenmesi 1 ölü. Malatya´nın Doğanşehir ilçesinde bir kişi karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetti. Edinilen bilgiye göre, ilçeye bağlı Karşıyaka...

Yeni Malatyaspor:4 – Çaykur Rizespor:1

Süper Lig'in 19. haftasında Yeni Malatyaspor, sahasında ağırladığı Çaykur Rizespor karşısında geri düşmesine rağmen ikinci yarıda bulduğu gollerle rakibini...

Malatya Vergi Dairesi Başkanı Fatih Güleç, vergi mükelleflerinin bazı alacaklarının yeniden yapılandırılacağını söyledi.
Vergi Dairesinde gazetecilere açıklama yapan Güleç, yürürlüğe giren 7256 sayılı kanun kapsamında bazı alacakların yeniden yapılandırılacağını ve bu kanundan vergi mükelleflerinin yararlanması gerektiğini dile getirdi.
31 Ağustos 2020 tarihinden önceki kesinleşmiş olan vergi borçlarının kanun kapsamında yapılandırılacağını belirten Güleç, “Mükelleflerin ödemeleri 6,9,12,18 aylık taksitler halinde ödeme planına bağlanacak. Yapılandırmadan faydalanmaları mükelleflerin lehine olacaktır.” diye konuştu.
Güleç, e-devlet ile interaktif vergi dairesinden mükelleflerin vergi borçlarını yapılandırmak için müracaat edebileceğini ifade ederek, “Kovid-19’dan dolayı kesilen para cezaları yapılandırma kapsamına girmiyor. Bunlarla ilgili tahsilat devam edecek.” dedi.
Mükelleflerin borçlarının anlaşmalı bankalar üzerinden kredi kartı ile yapılabildiğini aktaran Fatih Güleç, “Devletimiz bu zor zamanlarda vatandaşlarımızın, mükellefimizin her zaman yanında olup, maddi ve manevi bir çok desteği yapmaktadır. Bu da onlardan bir tanesi. Devletimiz mükelleflerin vergi borçlarını kolay şekilde ödemelerini sağlamaktadır.” ifadesini kullandı.
Kent genelinde 38 bin vergi mükellefi bulunduğunu hatırlatan Güleç, mükelleflerin borçlarını yapılandıracağını düşündüklerini kaydetti.

 

İlan

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İlan

Genel Haberler

Yeni Malatyaspor’da Ayrılık

Yeni Malatyaspor'dan açıklama. Yeni Malatyaspor sosyal medya üzerinden Christian Cueva ile yollarını Ayırdığını açıkladı. İşte o açıklama: Kulübümüz ve Christian Cueva arasında...
İlan

Buna Benzer Diğer Haberler

İlan